Novinky

XIV. ročník Valtického koštu nejúspěšnější

03.03.2013 07:51

V sobotu 2. března 2013 proběhl 14. ročník Valtického koštu, který navštívilo dosud v historii nejvíce návštěvníků. Tradičně dobrá úroveň organizace, výtečná nálada a veselí účastníků, provázelo akci po celou dobu. Vysoká kvalita vystavených vín, udílení prestižních cen vítězům a skvělý výkon cimbálové muziky byly asi hlavními atributy tohoto prvního vinařského svátku v Hlavním městě vína. Spolu s otevřením Salonu vín ČR byla zahájena vinařská turistická sezona ve Valticích. Nejpříjemnějším zjištěním byl fakt, že otevření Salonu a Valtický košt v jednom dnu přinesl pravděpodobně oběma akcím více návštěvníků než kdyby byly samostatné. Mnoho milovníků vína si pochvalovalo možnost navštívit v jednom dnu obě akce a mít tak možnost srovnat republikovou špičku 100 vín s víny malovinařů a firem z Valticka /moravského i rakouského/.

/více obrázků ve fotogalerii/

Hodnocení vín Valtický košt 2013

17.02.2013 06:54

Hodnocení vín 14. ročníku Valtického koštu úspěšně proběhlo v sobotu 16. února. Vína přihlášená do soutěže hodnotilo deset komisí a superkomise složená z 10 hodnotitelů provedla výběr šampionů z 19 vín, která postoupila ze základních komisí.

 

PRO VÍCE OBRÁZKŮ KLIKNĚTE ZDE

Informace pro vystavovatele Valtického koštu

09.02.2013 15:10

Informace pro vystavovatele:

Výdej lahví a štítků na vzorky bude od 6. - 9. února ve sklepích Josefa Suchomela a Petra Macháčka na Josefské ulici, sklep budou vždy označený. Sběr vzorků od 11. - 14. února ve sklepě Martina Štěpánka.

1 vzorek = 3 láhve o objemu 0,75 L. Vystavovatel, který dodá min. 4 vzorky obdrží kompletní vstupenku na výstavu Valtický košt / vstup. katalog, sklepnička, bločky na championy, kteří jsou k ochutnání po celý den/.

Hodnotící degustace vzorků bude v sobotu 16. února od 9,00 hod v jídelně Základní školy na náměstí Svobody, na kterou zveme všechny vystavovatele a ostatní zkušené degustátory. "Rozstřel" championů, pohárů knížat atd. bude proveden speciální komisí a proběhne s komentářem před publikem, po základním hodnocení. Veřejný "rozstřel" se stává na degustaci pro Valtický košt již tradicí a vcelku zajímavou i poučnou atrakcí.

Mikulášský košt největší v historii.

17.12.2012 13:59

Dosud největší počet vystavených vzorků archívních vín mohli ochutnat návštěvníci tradičního Mikulášského koštu v Hlavním městě vína. Vín ročníku 2009 a starších se sešlo ke dvěma stovkám a přes sto účastníků koštu si libovalo pro velký výběr vín a bezvadnou organizaci ze strany VV 2000. Letošní Mikulášský košt se uskutečnil v sále Národního vinařského centra, kterému organizátoři děkují za spolupráci.

Více obrázků z koštu archívních vín ve fotogalerii.

Nová cena pro vína na Valtickém koštu

02.07.2012 16:15

Sdružení Vinaři Valtice 2000 přišla v těchto dnech nabídka na udělování další hlavní ceny vítězným vínům na Valtickém koštu. Cenu věnuje Galerie Reistna - majitelé Stanislav a Regína Šnajdrovi. Bude se udělovat nejvíce hodnocenému vínu odrůdy Ryzlink vlašský, která je ve Valticích jednou z nejvíce rozšířených. V tomto duchu bude na nejbližší členské schůzi sdružení přednesený návrh na úpravu statutu Valtického koštu.

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Fotogalerie: Svěcení vín 2019